11.06 Oszczów. Peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II

  • 12.06.2017, 15:15 (aktualizacja 12.06.2017, 15:34)
  • Joanna Suszko
11.06 Oszczów. Peregrynacja krzyża św. Jana Pawła II
11 i 12 czerwca krzyż św. Jana Pawła II przebywa w parafii św. Barbary w Oszczowie.

Przeżywamy Srebrny Jubileusz istnienia Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Jego głównym obchodem jest peregrynacja wielkopiątkowego krzyża św. Jana Pawła II po wszystkich parafiach naszej diecezji. 11 czerwca krzyż rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Barbary w Oszczowie. Uroczystościom powitania krzyża przewodniczył kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. dr Michał Maciołek.

Proboszczem parafii jest ks. Mieczysław Filip. W rozmowie opowiedział o specyfice parafii, szczegółach jej funkcjonowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do nawiedzenia krzyża wiernych z Oszczowa przygotowywał ks. Grzegorz Chabros, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W parafii od kilku dekad funkcjonuje wspólnota modlitewna "Światło Chrystusowe". Opowiada o niej Wanda Grabik.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dowiedzieliśmy się także o zaangażowaniu parafian w modlitwę różańcową w ramach Kół Żywego Różańca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości związane z nawiedzeniem krzyża uświetnił zespół śpiewaczy "Kresowianki". Okazuje się, że parafia Oszczów jest parafią rozśpiewaną.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawiedzenie krzyża w parafii Oszczów jest ostatnią stacją w dekanacie łaszczowieckim. W poniedziałek 12 czerwca od godziny 17.00 krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II rozpocznie peregrynację w dekanacie Tarnoszyn. Pierwszą parafią, którą odwiedzi będzie parafia pw. Najświętszego Serca Jezusa w Hulczu.

Joanna Suszko

Zdjęcia (63)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MK
MK 16.06.2017, 15:42
Mamuniu jesteś kochana

Pozostałe