Droga życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego

  • 30.10.2017, 11:12 (aktualizacja 30.10.2017, 11:21)
  • Małgorzata Sobczuk
Droga życia bł. ks. Zygmunta Pisarskiego
W okresie II wojny światowej zostało zamęczonych 24 kapłanów, którzy pracowali na różnych placówkach duszpasterskich na terenie dzisiejszej diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Tę bolesną listę otworzył bł. ks. Zygmunt Pisarski.

I tak kapłan urodzony w Krasnymstawie został upamiętniony (19 października) szlakiem turystyczno-pielgrzymkowym pod nazwą "Droga życia błogosławionego ks. Zygmunta Pisarskiego". Wydarzenie rozpoczęło się w Dworku Starościńskim od referatu dra Leszka Janeczki, w którym przedstawił życie i pracę duszpasterską bohatera dnia.

Następnie zebrani goście przeszli przed kościół pw. św. Franciszka Ksawerego, gdzie dokonano odsłonięcia i poświęcenia pierwszej z dwudziestu stacji upamiętniających miejsca związane z osobą jedynego krasnostawianina wyniesionego na ołtarze. O pomyśle tego dzieła powiedziała Bożena Pachla, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy im. bł. ks. Zygmunta Pisarskiego w Krasnymstawie.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Do tego wydarzenia powrócimy w audycji „Ecclesia” już 31 października we wtorek o godz. 18:00 na antenie Katolickiego Radia Zamość.

Małgorzata Sobczuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe