Święto wolontariuszy Caritas

  • 07.12.2017, 12:37
  • Małgorzata Sobczuk
Święto wolontariuszy Caritas
Pomagają bezinteresownie. Nie czekają aż ich ktoś zobaczy, czy im podziękuje. O kim mowa? O wolontariuszach.

Ponad 500 młodych ludzi zrzeszonych w Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej świętowało wczoraj obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Była wspólna Eucharystia, której przewodniczył pasterz naszej diecezji, projekcja filmu religijnego „Dwie korony” i poczęstunek.

Bp Marian Rojek tłumaczył nam, dlaczego pomaganie innym jest istotnym fundamentem w naszej wierze.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas spotkania powołany został Środowiskowy Zespół Caritas działający przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną w Tomaszowie Lubelskim. O tym, kto go tworzy powiedziała Jolanta Niedźwiecka.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Anna Żuk i Katarzyna Gozdek należą do Szkolnego Koła Caritas w Szarowoli. W rozmowie z Małgorzatą Godzisz wyjaśniły, czym ich zdaniem jest wolontariat.
loadingŁaduję odtwarzacz...

1703 osoby. To liczba wolontariuszy, którzy na co dzień posługują w Szkolnych Kołach Caritas, czy Parafialnych Zespołach Caritas. Więcej o prowadzonej działalności naszego Caritasu można usłyszeć w trzecie wtorki miesiąca o godz. 18:00 w audycji „Miłosierni to My”.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe