Zapisy na Ogólnopolski Bieg

  • 04.04.2018, 07:00 (aktualizacja 04.04.2018, 07:20)
  • Małgorzata Zaręba
Zapisy na Ogólnopolski Bieg
Bieganie to najprostsza forma ruchu dla zdrowia. Z roku na rok liczba biegaczy jak również imprez biegowych w Polsce i na świecie przybywa. Na popularności zyskuje także Ogólnopolski Biegu wokół Twierdzy Zamość, który wpisuje się w kalendarz biegaczy. Z roku na rok ludzie są coraz bardziej świadomi potrzeby dbania o własne zdrowie. O korzyściach wynikających z biegania można by mówić wiele. Począwszy od dobrego samopoczucia, skończywszy na prawidłowej pracy układu krążenia, mięśni czy poprawie wyglądu. Jeśli lubisz spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu zapisz się na jubileuszowy V Ogólnopolski Bieg wokół Twierdzy Zamość.

Bieg odbędzie się jak co roku 2.05 (środa) i poprowadzi ulicami i zielonymi terenami wokół Zamościa. W biegu może wystartować każdy: dzieci, młodzież, dorośli, nauczyciele oraz reprezentanci służb mundurowych. Impreza będzie miała charakter patriotyczny ponieważ głównym celem imprezy będzie uczczenie obchodów Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja, popularyzacja biegania jako najbardziej dostępnej formy rekreacji oraz promocja walorów Miasta Zamość i Zamojszczyzny. Uczniowie szkół podstawowych będą rywalizować na dystansach 300, 600 i 800 m, a gimnazjaliści na dystansie 800 m. Jenifer Walczuk, która zajęła IV miejsce na 300 m przyznała, ze często bierze udział w wydarzeniach sportowych organizowanych w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cieszący się dużym powodzeniem bieg główny dla osób, które ukończyły 16 lat odbędzie się na dystansie się na dystansie 5 km, a marsz kijkami nordic walking 5 i 10 km.Bieg cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku mundurowym. Policjant z Zamościa poinformował,ze uczestniczy w imprezach biegowych organizowanych w Polsce, a dystans 5 km traktuje jako rozgrzewkę przed nadchodzącym sezonem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Kwiatkowski ubiegłoroczny uczestnik, który na bieg przyjechał z Zawady stwierdził, że stara się systematycznie brać udział w imprezach biegowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Pszenniak, wiceprzewodniczący Powiatowego i Miejskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu, a jednocześnie pomysłodawca i sędzia główny Biegu poinformował o jakich godzinach zaplanowano rozpoczęcie startów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Następnie na linii startu staną sympatycy nordic walking.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Biegu Głównym i Marszu z kijami będzie używany elektroniczny pomiar czasu.Najlepsi biegacze za zajęcie miejsc I – VI otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. W roku ubiegłym w Biegu Wokół Twierdzy Zamość wzięli udział nie tylko mieszkańcy Zamojszczyzny i okolic, ale również przybyli na „Majówkę” mieszkańcy odległych miast Polski.

Zamość jako miasto poprzez organizację tego typu imprez sportowych zyskuje na popularności, bowiem słynie w Polsce jak i na świecie m.in. z kultowego Czteroetapowego Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny. Warto wziąć udział w Biegu wokół Twierdzy Zamość ponieważ trasa biegowa jest widokowa i doskonale odzwierciedliła walory naszego miasta. Dystans biegu głównego nie jest długi, więc aby go pokonać należy odpowiednio rozłożyć siły. Bieg odbędzie się w dogodnym terminie ponieważ będzie to długi majowy weekend. Warto przyjechać z różnych zakątków Polski, aby poznać zabytki i walory naszego Miasta, Roztocza i Zamojszczyzny,

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie oraz w dniu biegu. Jednak opłata startowa zależna jest od terminu zapisu. Zapisy [kliknij tutaj]

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najlepszym wręczone będą atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcą ubiegłorocznego biegu w kategorii mężczyzn został reprezentant Kenii, który dystans 5 km pokonał w czasie 14 min i 44 s. Natomiast w kategorii kobiet najszybsza była obywatelka Ukrainy. W roku ubiegłym VI miejsce w kategorii mężczyzn zajął Zamościanin Dariusz Kuzdra, pracownik zamojskiego OSiR dla którego bieganie jest wielką pasją.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dariusz Kuzdra dodał, ze atmosfera biegowa w Zamościu jest niepowtarzalna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zwycięzcą ubiegłorocznej edycji biegu otrzymali nagrody pieniężne i okazałe puchary. Wszystkim pozostałym wręczone były pamiątkowe medale. Głównymi organizatorami biegu są: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu oraz KS „Agros” Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, Zamojskiego Domu Kultury, Okręgowego Kolegium Sędziów LA w Zamościu, UKS Azymut Siedliska Gmina Zamość, I LO w Zamościu, Gminy Zamość oraz sponsorów.

Wyniki biegu głównego 2017:

Mężczyźni:
I BERARD MUINOLE MATHEKA z KENII (00:14:44)
II DMYTRO DIDOVODIUK z UKRAINY (00:14:52)
III SERGII OKSENIUK Z UKRAINY (00:14:53)

Kobiety:

I VALENTYNA KILIARSKA z UKRAINY (00:17:11)
II ZETA KACSERK z WĘGIER (00:17:18)
III OLESIA SMOWZENKO z Mołdawii (00:17:25)

Wyniki marszu z kijami nordic walking
I PIOTR WETOSZKA z BIAŁEJ PODLASKiej (00:29:30)
II MAŁGORZATA KUBISZYN z LUBACZÓWA (00:34:12)
III JAN WARDACH z ZAMOŚcia (00:34:35)


Wśród Zamościan najlepsze szóste miejsca w kategorii mężczyzn i kobiet zajęli Dariusz Kuzdra oraz Aleksandra Jakubczak.

  

 


 


 


 


 


 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe