Kolejny raz zwyciężyli pod Zaborecznem

  • 23.04.2018, 01:25
  • Ewa Monastyrska
Kolejny raz zwyciężyli pod Zaborecznem
22 kwietnia została rekonstruowana bitwa pod Zaborecznem

I rekonstrukcja bitwy pod Zaborecznem stała się już historią. Minionej niedzieli setki osób zgromadziło się nie tylko na samym widowisku, ale i na poprzedzającej ją mszy świętej w Koloni Partyzantów. Głoszący homilię proboszcz parafi pw Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie podkreślił, że Polska, poprzez chrzest, nierozerwalnie jest związana z Męką i Zmartwychwstaniem Chrystusa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bitwa pod Zaborecznem, która miala miejsce 75 lat temu, była pierwszą zwycięską walką partyzantów z niemieckim najeźdźcą. Wójt gminy Krynice, Janusz Bałabuch wyjaśnił, w czym tkwił sukces polskich partyzantów.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas rekonstrukcji obecny był także Ksawery Semczuk, walczący pod Zaborecznem 75 lat temu. Czy rekonstrukcja oddawała rzeczywistość?
loadingŁaduję odtwarzacz...

Katolickie Radio Zamość objęło wydarzenie patronatem medialnym

Ewa Monastyrska

Zdjęcia (44)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz Magreta
Tadeusz Magreta 23.04.2018, 15:09
W tej bitwie brali udział moi Rodzice i Kuzyni zam. w Krynicach oraz Zaborecznem

Pozostałe