Sobota, 16.02.2019

Święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej

  • 25.11.2018, 20:57 (aktualizacja 25.11.2018 21:08)
  • Joanna Suszko
Święto patronalne KSM i Akcji Katolickiej fot. Mateusz Bielko
Z okazji uroczystości Chrystusa Króla w sobotę (24.11) członkowie Akcji Katolickiej i KSM spotkali się na Eucharystii w zamojskiej katedrze.

Uroczystość Chrystusa Króla to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. . Mszy św. przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. Bez prawdy nie ma gotowości służenia drugiemu człowiekowi, a pryzmat prawdy ma kluczowe znaczenie dla naszej przeszłości, przyszłości i obecnego zaangażowania – podkreślał ks. biskup w kazaniu.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Ksiądz biskup zwracał także uwagę na odwagę stawiania sobie pytania o prawdę.

Wraz ze świętem patronalnym zakończyły się obchody jubileuszu 25-lecia istnienia KSM w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Tradycyjnie podczas święta patronalnego, nowi członkowie KSM-u składają przyrzeczenia. 36 osób z 7 oddziałów parafialnych złożyło przyrzeczenia KSM. Odtąd są zwyczajnymi członkami stowarzyszenia. W tym roku wśród nich była m.in. Karolina Paczwa, z oddziału KSM w Łukowej.

Świętowanie w katedrze poprzedził Zjazd Diecezjalny. Prezes Zarządu Diecezjalnego KSM, Maja Kubów tłumaczy w jakim celu odbywa się takie spotkanie.

W uroczystościach w katedrze wzięli udział członkowie i sympatycy Katolickiego Stowarzyszenia

Młodzieży oraz Akcji Katolickiej wraz z opiekunami diecezjalnymi, ks. Stanisławem Książkiem diecezjalnym asystentem KSM oraz ks. Krzysztofem Świtą odpowiedzialnym za Akcję Katolicką.

fot. Mateusz Bielko

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe