Środa, 19.06.2019

Spotkanie opłatkowe TP KUL

  • 12.01.2019, 13:15 (aktualizacja 12.01.2019, 13:18)
  • Joanna Suszko
Spotkanie opłatkowe TP KUL fot. Ewelina Michalska
Członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie zorganizowali dziś (12.01) w Zamościu spotkanie opłatkowe.

Rozpoczęło się ono od Eucharystii sprawowanej w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przez biskupa diecezjalnego Mariana Rojka. W Mszy św. uczestniczyli także ks. Łukasz Murdak, dyrektor Biura Zarządu Głównego TP KUP, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu ks. Michał Maciołek, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu ks. Miłosław Żur, a także ks. prof. Janusz Lekan, wiceprezes TP KUL, który na początku Mszy św. podkreślał, że spotkanie jest okazją do dziękczynienia za dobro i dobrych ludzi.


loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Marian Rojek członkom Towarzystwa Przyjaciół KUL stawiał za wzór Świętą Rodzinę.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie Mszy św. ksiądz biskup przypominał, że sam Katolicki Uniwersytet Lubelski także tworzy wyjątkową wspólnotę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Towarzystwo Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego (TP KUL) to organizacja założona w 1922 r. przez o. Jacka Woronieckiego, dominikanina, ówczesnego rektora uczelni. Towarzystwo  przyczynia się do materialnego wspierania uniwersytetu, ale także szerzy idee wyższych uczelni katolickich oraz kształtuje w społeczeństwie życzliwość dla Kościoła i odpowiedzialność za Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe