Środa, 21.08.2019

Panama w Biłgoraju

  • 27.01.2019, 20:08 (aktualizacja 27.01.2019, 21:17)
  • Joanna Ferens
Panama w Biłgoraju
„Oto Ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” – pod tym hasłem odbyły się w Panamie XXXIV Światowe Dni Młodzieży. W łączności z młodymi ludźmi przebywającymi w Panamie, w parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju zorganizowano (27.01) modlitewne spotkanie dla młodzieży z rejonu biłgorajskiego.

O wartości i znaczeniu Światowych Dni Młodzieży dla młodych ludzi mówił organizator rejonowego spotkania w Biłgoraju, ks. Maciej Lewandowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Maciej dodał, iż młodzi ludzie potrzebują wspólnoty, gdyż w dzisiejszym świecie bardzo często są oni zamknięci w samotnym świecie wirtualnym:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie otworzyło zawiązanie wspólnoty, podczas której młodzież uwielbiała Pana Boga, modląc się poprzez śpiew i wspólną radość. Następnie wszyscy zebrani wysłuchali homilii Papieża Franciszka wygłoszonej w Panama City na Mszy Posłania na zakończenie 34. Światowych Dni Młodzieży, który mówił, iż młodzi ludzie są „Bożym teraz”:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ostatnim punktem spotkania była Eucharystia, którą w intencji owoców Światowych Dni Młodzieży w Panamie sprawował pasterz naszej diecezji, ks. Biskup Marian Rojek, który w homilii zwrócił szczególną uwagę na miłość i jej ogromną wartość na kształtowanie szczególnie młodego człowieka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie było doskonałą okazją do zjednoczenia młodych ludzi, którzy z różnych przyczyn nie udali się do Panamy. Dzięki temu mogli choć w niewielki sposób poczuć się jak na Światowych Dniach Młodzieży we wspólnocie młodych. Jedna z uczestniczek, Katarzyna Buczek z Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju tłumaczyła, czym dla niej jest to spotkanie młodych w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei Marianna Gołębiowska przyznała, iż spotkanie w Biłgoraju to dla niej bardzo cenne doświadczenie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Swoimi refleksjami podzielił się również Bartosz Malec z Parafii Św. Jerzego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W spotkaniu wzięli również udział opiekunowie młodzieży, kapłani i dorośli wciąż „Młodzi duchem”. Wśród nich była Barbara Maksymiec, która podkreślała, że dzisiejsza młodzież, wbrew powszechnej opinii jest wspaniała i pełna wiary:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Marian Rojek w rozmowie podsumował, iż spotkania w rejonach mają szczególne znaczenie dla młodzieży naszej diecezji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spotkanie zakończyło się odśpiewaniem hymnu tegorocznych ŚDM w Panamie, w którym młodzi wspólnie wołali:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Papież Franciszek na zakończenie Mszy św. Posłania, kończącej 34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie ogłosił, iż miejscem Światowych Dni Młodzieży w 2022 r. będzie Lizbona, stolica Portugalii. Ojciec Święty zachęcił również młodych, by żyli wiarą i dzielili się nią.

Joanna Ferens

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe