Sobota, 24.08.2019

Biłgoraj. Kolędowanie z Janem Pawłem II

  • 29.01.2019, 08:41
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Kolędowanie z Janem Pawłem II
Zakończył się cykl koncertów „Kolędowanie z Janem Pawłem II”, który miał miejsce w Parafii pw. Św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Ostatni koncert odbył się w niedzielę, 27 stycznia.

Tym razem przed zgromadzoną w kościele publicznością wystąpił Zespół Folklorystyczny „Wójtowianie” z Krasnobrodu. Kierownik zespołu, Alicja Parkitny wyjaśniała, dlaczego kolędy zajmują szczególne miejsce w repertuarze grupy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas występu „Wójtowian” można było usłyszeć zarówno kolędy znane i tradycyjne, jak i te z innych rejonów Polski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Był to ostatni z koncertów w ramach „Kolędowania z Janem Pawłem II”. Przypomnijmy, że pierwszy z nich odbył się 13 stycznia, a wystąpiła wówczas Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Majdanu Sieniawskiego, zaś w niedzielę, 20 stycznia można było zobaczyć bożonarodzeniowe przedstawienie pt. „Tęsknota miłości” w wykonaniu dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego oraz występ laureatów szkolnego konkursu kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Odbył się również charytatywny koncert kolęd „Siła zjednoczonych serc” na rzecz Igi Pawelec z Soli.

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe