Akcja poboru krwi w Majdanie Starym

  • 03.02.2019, 17:28 (aktualizacja 03.02.2019, 18:39)
  • Joanna Ferens
Akcja poboru krwi w Majdanie Starym
W Szkole Podstawowej w Majdanie Starym odbyła się (03.02) pierwsza w tym roku akcja poboru krwi.

Ze względu na to, że zaangażowanie krwiodawców jest duże, a w Majdanie Starym była to już ósma akcja, organizatorzy postanowili utworzyć Klub Honorowych Dawców Krwi. Dlatego też podczas akcji zbierano wstępne deklaracje krwiodawców, którzy zechcą do takiego klubu przystąpić – tłumaczył współorganizator akcji, kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK, Edward Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krew jest bardzo cennym darem, który każdy z nas może przekazać drugiemu człowiekowi – wyjaśniał inicjator i organizator akcji w Majdanie Starym, ks. Adrian Borowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W akcjach poboru krwi zawsze pomagają harcerki z zastępów działających w 5. Tarnogrodzkiej Drużynie Harcerek ‘Agape’ im. Ireny Sendlerowej. Tym razem dbały o wszystkich tych, którzy chcieli się zapisać do Klubu HDK w Majdanie Starym, o czym informowała starsza tropicielka Paulina Kowal:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do oddawania krwi zachęcała Joanna Zwolak, która sama jest honorowym dawcą krwi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Adrian Borowski dziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w zorganizowaniu akcji:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na pierwszą w 2019 roku akcję zgłosiło się 80 chętnych dawców, zaś krew oddało 69.

Organizatorami akcji są Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Majdanie Starym, Szkoła Podstawowa im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz PCK Oddział w Biłgoraju. Patronat medialny sprawuje Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe