Środa, 17.07.2019

Dzień chorych i amazonek w diecezji

  • 05.02.2019, 15:14
  • Anna Niderla-Kudach
Dzień chorych i amazonek w diecezji
5 lutego Kościół obchodzi wspomnienie św. Agaty, patronki amazonek.

W związku ze wspomnieniem swojej patronki, amazonki z diecezji zamojsko-lubaczowskiej spotkały się na wspólnej modlitwie i świętowaniu, także w łączności z chorymi naszej diecezji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mszy św. w kościele św. Michała Archanioła przewodniczył diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, ks. Czesław Koraszyński. Homilię wygłosił ks. Sławomir Korona, diecezjalny duszpasterz amazonek, który przypomniał, że przez całe życie służymy pomocą lub z pomocy innych korzystamy i warto zdać sobie sprawę, że potrzebujemy siebie nawzajem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Amazonki cenią sobie wspólne spotkania i co roku biorą udział w tym święcie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreślają kobiety, które przeszły lub są w trakcie leczenia – w tym czasie najważniejsze jest wsparcie najbliższych i fachowa pomoc:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W trakcie liturgii zebrani w kościele chorzy mogli przystąpić do sakramentu namaszczenia chorych. Jak podkreślił ks. Czesław Koraszyński – nie należy mylić go z ostatnim namaszczeniem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

11 lutego o godz. 13.00 w Światowy Dzień Chorego w intencji chorych zostanie odprawiona msza św. w kaplicy Szpitala Jana Pawła II w Zamościu. Będzie jej przewodniczył pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe