Środa, 21.08.2019

Biłgoraj. Światowy Dzień Chorego

  • 11.02.2019, 17:05
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Światowy Dzień Chorego
"Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie" – pod tym hasłem obchodzony był tegoroczny Światowy Dzień Chorego. Biłgorajskie obchody tego dnia odbyły się (11.02) w kościele pw. Św. Jerzego w Biłgoraju we współpracy z biłgorajskim Oddziałem PCK.

Mszę św. w intencji wszystkich chorych sprawował proboszcz biłgorajskiego ‘Kościółka’, ks. Stanisław Budzyński, który już początku podkreślał, iż doświadczenie choroby to szczególny sprawdzian dla człowieka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Okolicznościową homilię wygłosił duszpasterz osób niepełnosprawnych rejonu biłgorajskiego, ks. Karol Jędruszczak. Zwracając się do ludzi chorych w szczególny sposób wołał o złączenie swojej choroby z męką Chrystusa:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czasie nabożeństwa każdy z obecnych w świątyni mógł przyjąć sakrament namaszczenia chorych, który niesie umocnienie i siłę do znoszenia cierpienia:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK, Edward Kurzyna podkreślał, iż Światowy Dzień Chorego to wyjątkowa okazja do podziękowań i wdzięczności dla wszystkich tych, którzy na co dzień opiekują się osobami chorymi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Koordynator usług opiekuńczych PCK rejonu biłgorajskiego, Małgorzata Kubina wyjaśniała, na czym polega codzienna praca i pomoc świadczona przez siostry PCK:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W oprawę mszy św. poprzez czytanie czytań i procesję z darami włączyli się pracownicy biłgorajskiego Polskiego Czerwonego Krzyża, który w tym roku obchodzi setną rocznicę swojego istnienia.

Joanna Ferens

Zdjęcia (16)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe