Poniedziałek, 20.05.2019

Inauguracja 24. edycji Sacrofilmu

  • 10.03.2019, 13:17 (aktualizacja 10.03.2019 13:27)
  • Arkadiusz Efner
Inauguracja 24. edycji Sacrofilmu
Rozpoczęły się 24. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego SACROFILM. W czasie 6-dniowego przeglądu widzowie obejrzą 8 filmów, którym towarzyszyć będą spotkania z twórcami, filmoznawcami, krytykami filmowymi oraz przedstawicielami festiwali religijnych z Włoch, Francji i Ukrainy.

O szczegółach tegorocznej edycji SACROFILMU mówi ks. Wiesław Mokrzycki, dyrektor festiwalu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Do udziału w tej edycji SACROFILMU zachęca Andrzej Bubeła - dyrektor Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przeglądowi towarzyszy archiwalna wystawa fotograficzna Janusza Kawałko „Był i jest wśród nas”, dokumentująca papieską wizytę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tegoroczny przegląd zainaugurował najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego „Ułaskawienie”, nagrodzony na 43. FPFF w Gdyni – za scenariusz, kostiumy i najlepszą rolę kobiecą dla Grażyny Błęckiej-Kolskiej. Prelekcję do filmu wygłosił publicysta i krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

 

24. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” potrwają do 14 marca 2019. W programie wyjątkowe filmy, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, prelekcje, wykłady oraz rekolekcje filmowe dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.sacrofilm.pl.

 

24. Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm odbywają się pod patronatem honorowym: JE Ks. Bp. Mariana Rojka, Marszałka Województwa Lubelskiego – Pana Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Zamość - Pana Andrzeja Wnuka oraz prof. Krzysztofa Zanussiego. Organizatorami Sacrofilmu są: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Parafia pw. Św. Antoniego w Dyniskach, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. Katolickie Radio Zamość objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Arkadiusz Efner

Zdjęcia (15)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe