Oratorium Terezjańskie w Zamościu

  • 15.04.2019, 15:36
  • Anna Niderla-Kudach
Oratorium Terezjańskie w Zamościu
Ucztę dla ducha zapewnili nam w Niedzielę Palmową wspaniali artyści z Poznania i z Zamościa.

Oratorium Terezjańskie zabrzmiało w kościele pw. św. Brata Alberta w Zamościu w niedzielny wieczór (14.04). Wykonał je Zespół Muzyki Sakralnej Lumen, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego pod batutą Tadeusza Wicherka, z towarzyszeniem chóru PSM w Zamościu, Chóru Ziemi Zamojskiej „Contra” oraz Chóru „Noster” parafii pw. św. Bartłomieja w Goraju.

O charakterze tego dzieła powiedział dyrygent Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Autorem muzyki jest pochodzący z Zamościa Zbigniew Małkowicz. Skąd zainteresowanie twórczością Teresy z Avila? Wyjaśnia autor Oratorium.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zachwycona Oratorium Terezjańskim była także dyrygentka Chóru Ziemi Zamojskiej „Contra”, Katarzyna Wasilewska.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zespół Muzyki Sakralnej Lumen działa od 2003 roku. Udziela się w nim cała rodzina Młakowiczów. Oprócz kompozytora, aranżera i dyrygenta Zbigniewa Małkowicza działają w nim także wokalistki: żona Marzena Małkowicz i córka Aleksandra Małkowicz-Figaj. Syn Michał Małkowicz jest perkusistą. Na gitarze basowej gra Marcin Figaj, a na gitarze akustycznej Paulina Wiśniewska-Małkowicz.

A my zapraszamy na rozmowę ze Zbigniewem Małkowiczem oraz Marzeną Małkowicz w Niedzielę Zmartwychwstania, a wkrótce także na stronie radiozamosc.pl

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe