Nasza diecezja ma czterech nowych diakonów

  • 04.05.2019, 13:50 (aktualizacja 04.05.2019, 14:18)
  • Ewelina Michalska
Nasza diecezja ma czterech nowych diakonów for. WSD
W sobotę 4 maja w katedrze zamojskiej biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński udzielił święceń diakonatu alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

W sobotę 4 maja w katedrze zamojskiej biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński udzielił święceń  diakonatu alumnom V roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.W homilii ksiądz biskup zwrócił się do alumnów ze szczególną prośbą, by nigdy nie tracili radości ani siły, podążając obraną przez siebie drogą.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przygotowaniem do święceń diakonatu były tygodniowe rekolekcje, które poprowadził ksiądz Dominik Samulak, Ojciec Duchowny Seminarium

loadingŁaduję odtwarzacz...
 

Jednym z wyświęconych diakonów jest Dominik Kapka z parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Korytkowie Dużym,który w rozmowie z naszym radiem podzielił się swoimi przeżyciami z przyjętych święceń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed nowo wyświęconymi diakonami intensywny rok przygotowań do święceń kapłańskich. Otoczmy nowych diakonów naszą modlitwą. Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na naszej stronie internetowej www.radiozamosc.pl w zakładce Galeria.

Ewelina Michalska

Zdjęcia (69)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:


Pozostałe