Sobota, 23.03.2019

Dlaczego opłaca się porównywać usługi finansowe?

  • 6.08.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego opłaca się porównywać usługi finansowe?
Kredyty, pożyczki, inwestycje, lokaty – na rynku nie brakuje usług finansowych, które wybieramy, gdy potrzebujemy gotówki lub przeciwnie, kiedy mamy jej wręcz ponad stan. Banki czy firmy pozabankowe ścigają się o klientów, skupiając się na reklamie i próbie przekonania do swoich propozycji. Jak odnaleźć się w tym ma zwykły, przeciętny Kowalski, który sam nie jest finansistą? Najprostsza odpowiedź brzmi: trzeba porównywać! Dlaczego to tak opłacalne?

Warunki oferty

Załóżmy, że mówimy o porównaniu kredytów – gotówkowych lub samochodowych. By dokonać ich porównania, wcale nie trzeba odwiedzać banku za bankiem lub przeglądać dziesiątek stron internetowych. Wystarczy wpisać w przeglądarce adres kredytowo.org i zobaczyć, jakie informacje kryją się za tą dość czytelną domeną.

Znajdziesz tam porównanie wszystkich najważniejszych parametrów oferty. Oczywiście, pewnie interesuje Cię wysokość raty, o czym jeszcze porozmawiamy, ale popatrz na inne, równie cenne informacje. Dowiadujesz się, na jaki okres jest udzielana pożyczka. Poznajesz widełki dostępnej kwoty. Masz świadomość, ile trwa procedura od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy na konto, jakie bazy sprawdza konkretny bank, jakie dokumenty należy przedstawić, jakie są najważniejsze dane dotyczące instytucji finansowej, wraz z namiarami, adresami i numerami telefonów.

Dzięki porównywarce internetowej sprawdzasz, jak jest definiowana i oferowana konkretna usługa finansowa w wybranym banku czy innej firmie. Nic nie tracisz, poświęcając chwilę czasu na sprawdzenie tych parametrów. Zyskujesz pewność, że trafiasz na ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

Oprocentowanie ma znaczenie

Zarówno w przypadku lokat, jak i pożyczek czy kredytów, wysokość oprocentowania jest tym, co interesuje Cię w największym stopniu. Nic dziwnego, wszak na usługach finansowych nie chcemy tracić, a wręcz przeciwnie – zyskiwać. Dlatego nie wybieraj ofert w ciemno i zawsze dokonuj porównania opartego na konkretnych wyliczeniach. Przecież zależy Ci na pieniądzach – pożyczanych lub inwestowanych.

Wystarczy przeanalizować, jakie liczby znajdują się w porównywarce kredytów gotówkowych. Sprawdź, ile wynosi cała rata kredytu, a nie same odsetki, bez dodatkowych kosztów. Nie daj się nabrać na atrakcyjną reklamę z telewizji, nie czytając drobnych druczków. Już zaglądając do aktualnego zestawienia, widzisz, które oferty są tańsze, a które droższe. Nie zawsze ta zupełnie najtańsza będzie pasowała do Twoich potrzeb czy oczekiwań, ale po co tracić, wybierając na chybił-trafił? Internet dostarcza nowatorskich i wygodnych rozwiązań, które pomagają w kontroli domowego budżetu – warto z nich korzystać.

Grupa Tipmedia
Podziel się: