Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Menstyl

Zwierzyniec geodezyjną stolicą Polski. W BCU odbyło się "Spotkanie Trójstronne”

W dniach (07–09.05) Branżowe Centrum Umiejętności w Zwierzyńcu stało się geodezyjną stolicą Polski, ze względu na zorganizowane w tym czasie "Spotkanie Trójstronne” ph. „Współczesne wyzwania geodezji: edukacja, nauka, gospodarka”.

Podczas wydarzenia poruszono tematy dotyczące współczesnych wyzwań w dziedzinie geodezji, a także współpracy środowiska naukowego, edukacyjnego i gospodarczego. Było to jedno z ważniejszych spotkań środowiska geodezyjnego w kraju mówił Waldemar Gardiasz, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu.

Ogólnopolskie spotkanie geodetów w Zwierzyńcu to również promocja samego powiatu zaznaczał wicestarosta zamojski, Krzysztof Rusztyn.

W programie wydarzenia znalazły się zagadnienia dotyczące współczesnych wyzwań stojących przed branżą geodezyjną, wdrażania nowoczesnych technologii oraz współpracy pomiędzy szkołami, uczelniami i przedsiębiorcami. Znaczącym elementem dyskusji było przygotowanie „zbioru dobrych praktyk”, dla całego środowiska geodezyjnego w kraju. 

Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Maria Mrówczyńska, zwróciła uwagę na ciągłe zainteresowanie młodzieży profilem geodezyjnym i kierunkami pokrewnymi.

W spotkaniu uczestniczył także Główny Geodeta Kraju, Andrzej Żylis.

Współczesna geodezja to codzienna praca z technologią podkreślał dr hab. Janusz Walo, prezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele Powiatu Zamojskiego, szkół, uczelni oraz branży geodezyjnej z całej Polski, w tym delegaci ponad 20 oddziałów regionalnych Stowarzyszenia Geodetów Polskich, a także instytucji związanych z edukacją i rynkiem pracy.

Spotkanie w Zwierzyńcu było okazją do wymiany doświadczeń, prezentacji nowych rozwiązań oraz przeprowadzenia rozmów dotyczących kierunków rozwoju geodezji i kształcenia zawodowego. Jak zapowiadają organizatorzy, efekty spotkania trafią do publikacji branżowej.

Więcej na temat minionego wydarzenia usłyszą Państwo w najbliższą sobotę (16.05) w audycji samorządowej Powiatu Zamojskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: TomekTreść komentarza: Pozdrowienia dla Pani EwelinyData dodania komentarza: 10.05.2026, 13:42Źródło komentarza: dr Ewelina Lilia PolańskaAutor komentarza: Bogusława z ZamościaTreść komentarza: Bogu niech będzie dzięki za pontników Terespola Wyglądają jak kolorowe ptaki Przydało by się więcej takich zagorzałych pontników Można by było za rok połączyć siły. Wsteczny że z innych parafii dojadą potnicy. Wszystko w wolność dzieci Bożych - Amen Maryjo prowadź nas wszystkich wspólną drogą do Jezusa 💕 Święty Stanisławie patronie Polski módl się za nami i wypraszaj dla całego narodu potrzebne łaski przez serce Matki Bożej królowej Polski - Amen. 💓 💏 🤗 🙏 Idąc z Maryją nie pomylisz drogi!!!!! Zaśpiewajmy razem tą piękną pieśń i spotkajmy się za rok w Tereszpolu Szczęść Boże i Ave Maryja!!!!! 🕊️ 🤱 ❤️‍🔥 🙏Data dodania komentarza: 8.05.2026, 12:49Źródło komentarza: Tereszpol. Pielgrzymka do Górecka KościelnegoAutor komentarza: MMTreść komentarza: Piękna inicjatywa. Popieram.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 20:23Źródło komentarza: Ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi w LeżajskuAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Super!Data dodania komentarza: 25.04.2026, 09:29Źródło komentarza: Warsztaty kowalskie w NowosiółkachAutor komentarza: SilwaTreść komentarza: Rumunia skradła mi serce szybciej, niż się spodziewałam i ten program brzmi jak świetnie ułożona podróż pełna kontrastów. Miałam okazję odwiedzić zarówno Kluż, jak i okolice Braszowa i do dziś pamiętam klimat tych miejsc, zwłaszcza spacer po Sibiu i widok Karpat o poranku. Największe wrażenie zrobiła na mnie kopalnia soli w Turdzie, która wygląda jak inny świat pod ziemią, oraz spokojna atmosfera klasztorów, gdzie naprawdę można złapać oddech. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że przy tak intensywnym planie i przemieszczaniu się między krajami bardzo ważne jest dobre ubezpieczenie turystyczne. Sama mam całoroczne ubezpieczenie w AXA i nie raz dało mi to poczucie spokoju w podróży. Nawet jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, świadomość zabezpieczenia naprawdę robi różnicę. Ten wyjazd wygląda na idealne połączenie duchowości, historii i przygody, a Rumunia potrafi zaskoczyć na każdym kroku. Jeśli ktoś się waha, to zdecydowanie warto dać się porwać tej mniej oczywistej, ale niezwykle pięknej części Europy.Data dodania komentarza: 18.04.2026, 15:06Źródło komentarza: RUMUNIA 11-17.07.2026 r.Autor komentarza: MariuszTreść komentarza: Cieszę się że po raz kolejny mogę wysłuchać tych wartościowych Rekolekcji.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 17:30Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2026