Z NARODZENIEM JEZUSA BYŁO TAK...

  • 23.12.2022, 19:54
  • Joanna Suszko
Z NARODZENIEM JEZUSA BYŁO TAK...
Radiowe spotkania roratnie dla najmłodszych.

WIELKIE CZEKANIE

Oczekiwanie - w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu, który zaczynamy. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata - Jezusa Chrystusa.

Roratnie spotkania adwentowe zatytułowane "Z narodzeniem Jezusa było tak...", pomogą zrozumieć dlaczego narodziny Chrystusa to wyjątkowe wydarzenie i dlaczego Pan Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, który stał się człowiekiem.  Dowiemy się też jak wyglądało to wielowiekowe oczekiwanie na Mesjasza.

O tym, jak to z narodzeniem Jezusa było, opowie i w adwentowym czekaniu na Niego towarzyszyć nam będzie postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia - ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza, i proroków, którzy zapowiadali Jego przyjście. Oczekiwania na narodzenie Jezusa Chrystusa i Jego powtórne przyjście na końcu czasów będziemy się uczyli również od Maryi i św. Józefa, a także od tych, którzy spotkali Go jako pierwsi, a więc betlejemskich pasterzy, starca Symeona, prorokini Anny i mędrców. A zaczniemy od Adama i Ewy, których nieposłuszeństwo wobec Pana Boga zapoczątkowało historię zbawienia i sprawiło, że Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, aby naprawić to, co oni przez grzech zepsuli.

Startujemy 28 listopada. Od poniedziałku do soboty o 19:50.

Tradycyjnie, na roraty zaprasza ks. Marek Mazurek, a materiały przygotował Mały Gość Niedzielny.

loadingŁaduję odtwarzacz...


 

 

2022-12-23 Piątek IV tygodnia Adwentu. Zaprzyjaźnij się z Biblią

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Przygotuj szopkę i pomódl się przed nią o dobre przeżycie Świąt. Razem z rodzicami odszukaj w Biblii fragment z Ewangelii św. Łukasza mówiący o narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-18), byście mogli go przeczytać przed wieczerzą wigilijną.


2022-12-22 Czwartek IV tygodnia Adwentu. Pasterze

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Opowiedz swoim rodzicom lub przyjaciołom o czymś dobrym, co cię ostatnio spotkało. Przekaż innym coś, co jest dobre i budujące.


2022-12-21 Środa IV tygodnia Adwentu. Józef

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomódl się za tatę, dziadków, brata, aby tak jak Józef odważnie spełniali swoje zadania i obowiązki.


2022-12-20 Wtorek IV tygodnia Adwentu. Maryja

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie:  Pomódl się do Anioła Stróża. Odmawiaj tę modlitwę codziennie przez najbliższe dni. Spróbuj te powiedzieć komuś coś dobrego, aby jak anioł Gabriel ogłaszać dobrą nowinę.


 

2022-12-19 Poniedziałek IV tygodnia Adwentu. Mędrcy

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Podziel się dzisiaj czymś ze swoimi bliskimi. Pomódl się także za tych, którzy nie znają jeszcze Jezusa, aby jak mędrcy mogli poznać drogę, która doprowadzi do spotkania z Nim.


2022-12-17 Sobota III tygodnia Adwentu. Symeon i Anna

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie:  Pomyśl dzisiaj o swoich dziadkach. Podziękuj im za obecność. Pomódl się za nich, prosząc o radość i szczęście.


2022-12-16 Piątek III tygodnia Adwentu. Jan Chrzciciel

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Podziel się dziś czymś ze swoimi kolegami lub rodzeństwem. Wystarczy mała rzecz, drobny gest, który pokaże, że dzielenie się jest dla ciebie ważne.


2022-12-15 Czwartek III tygodnia Adwentu. Elżbieta i Zachariasz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomódl się modlitwą "Zdrowaś Maryjo" za tych, którzy nie mogą doczekać się potomstwa. Powiedzcie też dzisiaj coś radosnego swoim rodzicom, rodzeństwu lub dziadkom. Niech radość udzieli się wam wszystkim.


2022-12-14 Środa III tygodnia Adwentu. Daniel.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomódl się modlitwą "Ojcze nasz" za tych, którzy sprawują na świecie władzę. Zwróć w tej modlitwie szczególną uwagę na słowa mówiące o królestwie.


2022-12-13 Wtorek III tygodnia Adwentu. Jeremiasz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Czego możemy nauczyć się od proroka Jeremiasza? On był wytrwały. Rozejrzyj się dzisiaj wokół siebie i zobacz, czy ktoś w twoim otoczeniu nie jest zniechęcony. Postaraj się powiedzieć dobre słowo, pocieszyć tych, którzy są zmęczeni i zniechęceni.


2022-12-12 Poniedziałek III tygodnia Adwentu. Izajasz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomyśl jakimi imionami najczęściej zwracasz się do Boga. Pomódl się modlitwą "Ojcze nasz" o powołania, aby wiele osób chciało służyć Bogu jak Izajasz.


2022-12-10 Sobota II tygodnia Adwentu. Eliasz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Porozmawiaj z rodzicami o swoim chrzcie. Zapamiętaj datę tego ważnego wydarzenia, imiona i nazwiska rodziców chrzestnych i księdza, który udzielił ci tego sakramentu.


2022-12-09 Piątek II tygodnia Adwentu. Salomon

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Zrób porządek w swoim pokoju i postaraj się, by znalazł się w nim kącik dla Pana Boga, który będzie ci przypominał o modlitwie. Jak Salomon zadbaj o miejsce modlitwy w twoim mieszkaniu


2022-12-08 Czwartek II tygodnia Adwentu. Dawid

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomyśl o tym, że także ty czasem popełniasz grzechy. Przeproś w wieczornej modlitwie Pana Boga za to, co złego uczyniłeś. Zaplanuj przed świętami rachunek sumienia i spowiedź. Pomódl się też za ludzi, który nie potrafią uznać swojego grzechu.


2022-12-07 Środa II tygodnia Adwentu. Samuel

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Weź do ręki Pismo Święte i przeczytaj jakiś fragment. Patrząc na życie bohaterów Biblii, zastanów się jak ty zachowałbyś się w podobnej sytuacji.

 

2022-12-06 Wtorek II tygodnia Adwentu. Balak i Balaam

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie:  Jeśli zdarzyło ci się powiedzieć komuś coś przykrego lub użyć słów, których nie powinno się wypowiadać - przeproś. Wyciągnij dłoń do zgody. Pomódl się za tych, których mogłeś skrzywdzić swoimi słowami.


2022-12-05 Poniedziałek II tygodnia Adwentu. Mojżesz

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Przypomnij sobie 10 przykazań Bożych. Pomyśl o tym, które może sprawić ci najwięcej trudności. Poproś też Boga na modlitwie, by pomógł ci żyć zgodnie z przykazaniami.


2022-12-03 Sobota I tygodnia Adwentu. Józef Egipski

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomóż dziś lub jutro komuś, kto nie jest dla ciebie życzliwy


2022-12-02 Piątek I tygodnia Adwentu. Abraham

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Pomódl się za tych, którzy tułają się po świecie jak Abraham. Poproś Boga, aby się o nich zatroszczył.


2022-12-01 Czwartek I tygodnia Adwentu. Noe

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Spróbuj lepiej poznać swoją parafię. Zainteresuj się grupami parafialnymi, Może znajdziesz taką, do której wejdziesz jak do arki Noego.


2022-11-30 Środa I tygodnia Adwentu. Kain i Abel

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Podziękuj rodzicom i Panu Bogu za to, co masz. Jeśli uczyniłeś ostatnio coś złego, pokłóciłeś się - przeproś.


2022-11-29 Wtorek I tygodnia Adwentu. Adam i Ewa

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Porozmawiaj z rodzicami o waszych przodkach. Pomódl się też za zmarłych z twojej rodziny.

 


2022-11-28 Poniedziałek I tygodnia Adwentu. Poprowadzi nas dziadek Joachim

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zadanie: Naucz się tegorocznej roratniej piosenki "Wielkie czekanie". Teledysk do niej znajdziesz poniżej.

 


 

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe