Biłgoraj. Święto Lasu

  • 23.09.2017, 15:03 (aktualizacja 23.09.2017, 20:09)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Święto Lasu
Biłgorajscy leśnicy, tradycyjnie jak co roku, (22.09) uroczyście obchodzili Święto Lasu.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, podczas której leśnicy dziękowali Panu Bogu za miniony rok i za to, że klęski żywiołowe ominęły ich lasy. Wspominano również zmarłych leśników. 

W okolicznościowej homilii skierowanej do leśników, dziekan ks. Jerzy Kołtun przywołał słowa nadleśniczego Nadleśnictwa Zwierzyniec, Lucjana Bednarza, mówiące o umiłowaniu i poszanowaniu przyrody:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część uroczystości odbyła się w Pawilonie Promocji Gospodarki Leśnej należącym do Nadleśnictwa Biłgoraj. Głos zabrali zaproszeni goście m.in. asystent poseł Agaty Borowiec, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych, zaś w imieniu dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przemówił dyrektor naczelnik Gospodarowania Ekosystemami Janusz Schab. Życzenia i gratulacje składał poseł na Sejm RP Piotr Olszówka:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podsumowania minionego roku pracy leśników podsumował nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Piotr Mróz:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ponadto biłgorajskim leśnikom zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia.
 

Joanna Ferens

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe