Środa, 19.06.2019

18-11-2018 Lubaczów. Konkatedra

  • 18.11.2018, 17:21 (aktualizacja 17.03.2019, 13:49)
  • Administrator
18-11-2018 Lubaczów. Konkatedra fot. ks. Jacek Rak
W niedzielę (18.11) Katolickie Radio Zamość odwiedziliśmy parafię konkatedralną pw. św. Stanisława BM w Lubaczowie.

Proboszczem tego miejsca od 12 lat jest ks. dziekan Andrzej Stopyra. W rozmowie przybliżył historię parafii, jej związki z archidiecezją lwowską, wyjaśnił losy obrazu Matki Bożej Łaskawej Lwowskiej i opowiedział o współczesnym funkcjonowaniu parafii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Muzeum Kresów w Lubaczowie, Stanisław Piotr Makara opowiedział o zabytkowym wyposażeniu konkatedry i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W życie parafii konkatedralnej wpisuje się działalność Klubu Inteligencji Katolickiej. Jego wiceprezesem jest Krzysztof Szczepański, który opowiedział nam także  o działalności rady duszpastersko-ekonomicznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maria Mołdoń, prezes Akcji Katolickiej wyjaśniła na czym polega specyfika pracy w stowarzyszeniu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Składamy serdeczne podziękowania proboszczowi parafii konkatedralnej w Lubaczowie, ks. Andrzejowi Stopyrze za zaproszenie Katolickiego Radia Zamość i zorganizowanie Niedzieli Radiowej.

administrator_

Zdjęcia (51)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe