Środa, 21.08.2019

Zima na wielkiej odbudowie

  • 24.01.2019, 11:43 (aktualizacja 25.01.2019, 13:24)
  • Joanna Mazurek
Zima na wielkiej odbudowie źródło: http://dzieloodbudowy.pl/aktualnosci/nowe-prace-w-nowym-roku-2019/
Śnieg, wiatr ani mróz nie przerwały wielkiej odbudowy kościoła ojców franciszkanów w Zamościu.

Jak tłumaczy o. Andrzej Zalewski,  proboszcz franciszkańskiej parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, wiele dzieje się teraz we wnętrzu świątyni.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Tymczasem na parterze kościoła trwa zbijanie tynku. Okazuje się, że w niektórych miejscach skrywał on tajemnicę. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na ogromny zakres prac, odbudowy świątyni nie uda się zakończyć w tym roku. Nastąpi to prawdopodobnie latem roku 2020. Jednak chociaż wielka rewitalizacja budynku trwa, franciszkanie już teraz mierzą się z trudnym wyzwaniem, jakim jest wystrój jego wnętrza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że wartość całkowita projektu pn. 'Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” wynosi 23 795 460,08 zł. Większość pokryją fundusze unijne, ale franciszkanie muszą ponieść pozostałe koszty, a to aż ponad 3,6 miliona złotych.  Zakonnicy proszą o wsparcie m.in. poprzez post i modlitwę,  ofiarowanie drewna (dąb, jesion, sosna, świerk) i kolorowych metali (miedź, mosiądz, cyna itp.) oraz dobrowolne ofiary wpłacane na numer konta, który dostępny jest na stronie http://dzieloodbudowy.pl.

Źródło zdjęć : http://dzieloodbudowy.pl/aktualnosci/nowe-prace-w-nowym-roku-2019/


Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie OO. Franciszkanów w Zamościu realizuje projekt pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” w oparciu o umowę nr POIS.08.01.00-00-1030/16 w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, osi priorytetowej „8. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, działania „8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Wartość całkowita projektu wynosi 23 795 460,08 PLN, w tym kwota dofinansowania unijnego wynosi 20 226 141,06 PLN.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe