Sobota, 16.02.2019

Zima na wielkiej odbudowie

  • 24.01.2019, 11:43 (aktualizacja 25.01.2019 13:24)
  • Joanna Mazurek
Zima na wielkiej odbudowie źródło: http://dzieloodbudowy.pl/aktualnosci/nowe-prace-w-nowym-roku-2019/
Śnieg, wiatr ani mróz nie przerwały wielkiej odbudowy kościoła ojców franciszkanów w Zamościu.

Jak tłumaczy o. Andrzej Zalewski,  proboszcz franciszkańskiej parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, wiele dzieje się teraz we wnętrzu świątyni.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

Tymczasem na parterze kościoła trwa zbijanie tynku. Okazuje się, że w niektórych miejscach skrywał on tajemnicę. 

Ze względu na ogromny zakres prac, odbudowy świątyni nie uda się zakończyć w tym roku. Nastąpi to prawdopodobnie latem roku 2020. Jednak chociaż wielka rewitalizacja budynku trwa, franciszkanie już teraz mierzą się z trudnym wyzwaniem, jakim jest wystrój jego wnętrza.

Przypomnijmy, że wartość całkowita projektu pn. 'Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” wynosi 23 795 460,08 zł. Większość pokryją fundusze unijne, ale franciszkanie muszą ponieść pozostałe koszty, a to aż ponad 3,6 miliona złotych.  Zakonnicy proszą o wsparcie m.in. poprzez post i modlitwę,  ofiarowanie drewna (dąb, jesion, sosna, świerk) i kolorowych metali (miedź, mosiądz, cyna itp.) oraz dobrowolne ofiary wpłacane na numer konta, który dostępny jest na stronie http://dzieloodbudowy.pl.

Źródło zdjęć : http://dzieloodbudowy.pl/aktualnosci/nowe-prace-w-nowym-roku-2019/


Parafia Rzymskokatolicka p.w. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie OO. Franciszkanów w Zamościu realizuje projekt pn. „Rewitalizacja największego XVII-wiecznego barokowego kościoła oo. Franciszkanów w Polsce – Zamość” w oparciu o umowę nr POIS.08.01.00-00-1030/16 w ramach „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020”, osi priorytetowej „8. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”, działania „8.1. Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury”. Wartość całkowita projektu wynosi 23 795 460,08 PLN, w tym kwota dofinansowania unijnego wynosi 20 226 141,06 PLN.

Joanna Mazurek

Zdjęcia (17)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe