Awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu

  • 11.02.2019, 14:41
  • Katarzyna Muszyńska
Awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu źródło: pixabay
W Zamościu trwa awaria sieci ciepłowniczej.

Podczas konferencji prasowej Roman Trześniowski, prezes Veolia Wschód Sp. z o.o. poinformował kiedy awaria zostanie całkowicie usunięta.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Najtrudniejsza sytuacja jest na ulicy Hrubieszowskiej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prezes Trześniowski  wskazał przyczynę awarii.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypominamy, 9 lutego w godzinach popołudniowych miała miejsce awaria sieci ciepłowniczej w Zamościu, nastąpiło rozszczelnienie magistrali ciepłowniczej o średnicy 300 mm, które spowodowało zatrzymanie pracy źródeł ciepła. Wskutek awarii wszyscy mieszkańcy zasilani z systemu Veolia Wschód Sp. z o.o. nie mieli dostaw ciepłej wody użytkowej i ciepła na centralne ogrzewanie.
Awaria spowodowała rozszczelnienia w kolejnych miejscach w związku z czym mieszkańcy ulic Kilińskiego, Kamiennej, Reja, Spadek i części ulicy Peowiaków pozostali bez dostaw ciepła na więcej niż kilka godzin. Stanowi to około 20% systemu ciepłowniczego, około 5 – 6 tysięcy mieszkańców zasilanych przez Veolia Wschód Sp. z o.o.
W pozostałych rejonach miasta (około 80% sieci) wczoraj (niedziela) zostały przywrócone dostawy ciepła.
Cały czas trwają prace mające na celu przywrócić sprawność sieci ciepłowniczej, lokalizowane są miejsca awarii, Veolia chce jak najszybciej przywrócić dostawy ciepła do mieszkańców, u których obecnie nie działa ogrzewanie.

Katarzyna Muszyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe