Edwin Pałyga

  • 12.04.2019, 12:27 (aktualizacja 12.04.2019, 13:11)
  • Joanna Mazurek
Edwin Pałyga
psycholog, specjalista terapii uzależnień z Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego

w rozmowie z Joanną Mazurek i ks. Krzysztofem Hawro mówi ocelach i zasadach uczestnictwa w Programie Ograniczania Picia.

Program jest adresowany do mieszkańców miasta Zamość, osób, które piją w sposób szkodliwy lub są uzależnione od alkoholu, szczególnie bez przeciwwskazań zdrowotnych dla używania alkoholu, nie akceptujących trwałej abstynencji jako celu terapii, w początkowej fazie uzależnienia, z mniejszym nasileniem objawów uzależnienia, doświadczających mniejszej ilości problemów związanych z używaniem alkoholu, lepiej funkcjonujących społecznie, młodszych.

Cele programu:

  • Ograniczenie przez uczestników ilości wypijanego alkoholu łącznie i w czasie jednej okazji picia (zapobieganie upijaniu się).

  • Zmniejszenie częstotliwości picia alkoholu i upijania się oraz rezygnacja z picia w sytuacjach wysokiego ryzyka (abstynencja punktowa).

  • Budowa i wzmacnianie motywacji i umiejętności niezbędnych do wdrożenia zmiany i jej podtrzymania.

  • Wzmocnienie poczucia własnej skuteczności.

  • Wypracowanie zdyscyplinowanego wzoru konsumpcji alkoholu.
     

loadingŁaduję odtwarzacz...
Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe